Najbliższa Wyprawa

Termin najbliższej wyprawy:

11 listopada  2023 roku

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@wyprawadoindii.pl  
telefon: 605 17 17 64

Kolejna Wyprawa do Indii wyrusza w listopadzie, ale pamiętaj to elastyczny termin, wszystko będzie zależało od tego jak potoczy się historia wirusa w Europie i na Świecie.

Zapraszamy w Podróż po Eliksir Młodości do ajurwedyjskiej oazy u samego jej źródła, do wiecznie zielonej, otulonej słońcem Kerali. To „podróż wgłąb siebie”, prócz zabiegów ajurwedyjskich będziemy doświadczać Siebie i autentycznej relacji z Sobą, prowadzeni praktykami wedyjskiej tradycji.

Wchodząc w jesienną słotę już możemy poczuć jak będą się czuły nasze ciała po zimowym śnie. Pragnienie dopieszczenia słoneczną aurą i nasycenia soczystą zielenią z pewnością będzie nam towarzyszyć po kilku miesiącach raczej szarej i zimnej rzeczywistości. Panchakarma to najstarsza na świecie metoda odnowy biologicznej całego organizmu, oczyszczania i rewitalizacji na wszystkich poziomach naszej egzystencji. Doładowanie energii i podniesienie sił witalnych, wzmocnienie systemu odpornościowego – tego wszystkiego pragnie nasze ciało wychodząc z zimowego letargu. Tym razem, zapraszamy Was również w Podróż do Źródła Waszej Mocy, po bezpośrednie doświadczenie Siebie i autentycznej relacji z Sobą. Poranne zajęcia jogi, głęboko uzdrawiające procesy oddechowe, wieczorne relaksujące medytacje pogłębiające relacje z Sobą, stanowią podstawę dochodzenia do równowagi i przywracania naturalnego odczuwania radości i błogostanu. Jeśli czujesz, że to jest to, czego chciałabyś/chciałbyś doświadczyć i że nadszedł właśnie odpowiedni moment na to, to po prostu zabierz się ze mną w zaczarowaną podróż do Indii.

Cennik

Koszt Pakietu Panchakarmy, 14 dniowy, ceny w euro (różni się w zależności od wyboru opcji zakwaterowania): Pokój Deluxe,
Willa Deluxe. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu do 21 lub 28 dni.

Cennik Pokój Deluxe Willa Deluxe
Jednosobowy
2660 euro/os
2940 euro/os
Dwuosobowy
2170 euro/os
2485 euro/os

Warunki pobytu

  • Zakwaterowanie w pokojach i w domkach willowych, pojedynczo, w dwie lub trzy osoby.
  • Konsultacja ajurwedyjska (pomoc z tłumaczeniem) i codzienne spotkania z lekarzem.
  • Dieta ajurwedyjska (indywidualnie dopasowana do potrzeb, bezglutenowa, bezlaktozy, surowa lub gotowana).
  • Codzienne zabiegi (2-4 godzin z zajęciami jogi).
  • Warsztaty gotowania potraw ajurwedyjskich.
  • Wykłady z ajurwedy / program dodatkowy dla chętnych.
Wyprawa do Indii-Ayurveda-Team
joga-na-podeście

Informacje dodatkowe

Program dodatkowy „Podróż do Źródła Mocy”  głównym założeniem jest podniesienie wibracji ciała pranicznego, w różnych tradycjach inaczej zwanego świetlistym, bliźniaczym czy też KA.
Od niego, zależy nasza życiowa siła, tak fizyczna, jak emocjonalna i mentalna. Moc kreatywności, realizacji marzeń, siła woli, poczucie własnej wartości – to wszystko zależne jest od Siły Ciała Pranicznego. W programie znajdują się również zajęcia z jogi, kriya, pranayama, medytacje prowadzone przez hinduskiego nauczyciela jogi).

Wycieczki

Opcjonalnie wycieczki fakultatywne dla chętnych (zwiedzanie świątyń, uczestnictwo w rytuałach świątynnych i yagna (starożytnych rytuałach ognia), okoliczne wioski i stolica Kerali, mniej i bardziej popularne turystycznie miejsca, plażowanie, zakupy wszelkiej maści). Spotkanie z wedyjskim astrologiem. Codzienne rytuały oczyszczające homa (rytuał ognia o wschodzie i zachodzie słońca). Pokaz tańca, a dla chętnych też zajęcia z hinduskiego tańca. I wiele innych atrakcji i niezapomnianych doznań.

backwater-wycieczka-kerala

Ośrodek Ajurwedy

Ananda LakshmiAyurvedaRetreat osadzony jest na klifie, z widokiem na Morze Arabskie.

Ośrodek Ajurwedy znajduje się 5 willowych domków (delux villa) oraz 6 pokoi (deluxroom) w piętrowym budynku. Jedna z willi jest parterowa, natomiast pozostałe ville są dwu poziomowe, co oznacza, że posiadają dwa osobne wejścia i przeznaczone są na niezależne zakwaterowanie gości (pokój na piętrze oraz na parterze z własnymi łazienkami). Każdy z pokoi przeznaczony jest na zakwaterowanie 1 – 2 osób. Wszystkie ville mają widok na morze. Pokój na piętrze jest nieco bardziej przewiewny, pokój na parterze ma bezpośrednie wyjście na ogród. Kształt budynków jest unikatowy, jako że wynika z budowy w architekturze tzw. Świętej Geometrii, czyli inaczej Architekturze świętych Pomiarów Ziemi. Wiąże się to z uzdrawiającymi właściwościami wymiarów stosowanych w tej architekturze. Toteż już samo przebywanie w przestrzeni opisanej takimi wymiarami, przynosi dobre samopoczucie i uzdrawianie.

Wnętrze pomieszczeń zostało zaplanowane w taki sposób, by zapewniało dużo przestrzeni, światła, dopływu świeżego powietrza, dostarczanego wraz z morską bryzą. Wyposażenie wszystkich villi jest w takim samym, wysokim standardzie. Pokoje Delux znajdujące się na pierwszym piętrze w klinice ajurwedyjskiej są również o wysokim standardzie, charakteryzują się obszerną przestrzenią. Nie mają natomiast bezpośredniego wyjścia na ogród ani widoku na morze.

Wszystkie pokoje są codziennie sprzątane i codziennie zmieniana jest pościel oraz ręczniki i szlafroki. Również każdego dnia pokoje wyposażane są w butelkowaną wodę mineralną.

ananda-lakshmi-kerala-india
pokoj-willa-ananda-lakshmi

Dieta Ajurwedyjska

Kuchnia oparta jest na produktach biologicznych pochodzących z własnych, ekologicznych upraw (w ramach możliwości, gdyż nie wszystko da się uprawiać w stanie Kerala, wiele produktów sprowadza się z innych rejonów Indii). Dieta Ajurwedyjska jest wegetariańska, odkwaszająca, wykorzystuje uniwersalne zasady przynoszące równowagę zasadową organizmowi, bez nabiału, tłuszczu zwierzęcego, słodyczy, jaj, produktów oczyszczonych, napojów z kofeiną i alkoholu. W niektórych przypadkach, w zależności od stanu organizmu, ustala się indywidualną dietę uwzględniającą zaburzenia i zasady przywracania równowagi organizmowi.

Dieta Ajurwedyjska

Kuchnia oparta jest na produktach biologicznych pochodzących z własnych, ekologicznych upraw (w ramach możliwości, gdyż nie wszystko da się uprawiać w stanie Kerala, wiele produktów sprowadza się z innych rejonów Indii). Dieta Ajurwedyjska jest wegetariańska, odkwaszająca, wykorzystuje uniwersalne zasady przynoszące równowagę zasadową organizmowi, bez nabiału, tłuszczu zwierzęcego, słodyczy, jaj, produktów oczyszczonych, napojów z kofeiną i alkoholu. W niektórych przypadkach, w zależności od stanu organizmu, ustala się indywidualną dietę uwzględniającą zaburzenia i zasady przywracania równowagi organizmowi.

Teren Ośrodka

Na terenie ośrodka znajduje się basen oraz duży drewniany podest do jogi ok 100m2, darmowy dostęp do WI-FI. Ośrodek oferuje również codzienne, poranne zajęcia jogi, pranayama (ćw. oddechowe). Malowniczo położony basen ma na swoim wyposażeniu łóżka i parasole plażowe oraz ręczniki basenowe. Można także korzystać z takich udogodnień jak pralnia, obsługa turystyczna (organizacja wycieczek), wynajem samochodu i serwis taxi. Na miejscu można wymieniać pieniądze, a także dokonywać transakcji za pomocą Master/Visa Card.

Opłaty

Warunkiem dokonania prawidłowej rezerwacji miejsca w ośrodku ajurwedyjskim AnandaLakshmiAyurvedaRetreat położonym w pobliżu dobrze znanej miejscowości turystycznej Kovalam jest wpłata zaliczki 50% od całości kwoty zakwaterowania. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 30 dni przed rozpoczęciem Panchakarmy. Kwoty można wpłacać w PLN jak również w EURO. Jeśli wpłata będzie w PLN to kurs obowiązujący wynosi 1EUR= 4.60 PLN.
Kwoty należy wpłacać bezpośrednio na konto ośrodka z dopiskiem: Imię i Nazwisko (wpłacającego), i datą wyjazdu

Uczestnik może zrezygnować z wyprawy i odzyskać 100% wpłaconej sumy do 14 dni przed terminem wyprawy, po tym terminie zaliczka jest bezzwrotna. Uczestnik może przenieść uprawnienia wynikające z rezerwacji na inną osobę bez ponoszenia dodatkowych kosztów w terminie do nastąpienia zdarzeń nieodwracalnych związanych z konkretnym nazwiskiem jak np: termin wykupu bezzwrotnych biletów lotniczych, termin wyrabiania wiz.

Przelewu należy dokonać na konto Gianni Demozzi Ananda Lakshmi Reatret:

Konto PLN: 02 1160 2202 0000 0000 7533 3975

Konto EURO: PL 56 1160 2202 0000 0000 7533 4070 swift code : BIGBPLPW

Organizacja wyjazdu

Organizacją wyjazdu zajmujemy się w całości  (wizy, bilety), jeśli jest takie zapotrzebowanie klientów. Proponujemy korzystnie wynegocjowany pakiet ubezpieczenia podróży dla osób zainteresowanych (koszt ok. 120zł), jednakże każdy uczestnik może wykupić sobie ubezpieczenie indywidualnie wg swoich potrzeb.

Informacje dotyczące organizacji wiz:

Zajmujemy się składaniem wymaganych dokumentów w celu uzyskania wizy turystycznej do Indii.

Warunkiem otrzymania wizy jest paszport ważny rok czasu ( a przynajmniej 11 miesięcy). Koszt wizy to 25 USD.

Szczepienia: sugerowane jest zaszczepienie się na żółtaczkę AB; tężec i dur brzuszny (opcjonalnie), ale…z wieloletniego doświadczenia wiemy, iż takie szczepienia są zbędne. Wielu gości do nas trafiających nie szczepiło się na nic i nic im się nigdy nie przytrafiło…nie w naszym ośrodku 😉

Jak wygląda dzień pobytu na ajurwedzie?

Pierwszego dnia po przylocie odbywa spotkanie z lekarzem ajurwedyjskim, podczas którego wykonywana jest diagnostyka i konsultacja medyczna. Na jej bazie lekarz ustala program, leki, jak też dietę na czas pobytu (każdy ma indywidualnie ustaloną przez lekarza dietę). Pakiety ajurwedyjskie obejmują oczyszczanie i regeneracje organizmu, program jest indywidualny dla każdego uczestnika.

Wszystkie procesy ajurwedyjskie zapewniają rewitalizacje na różnych poziomach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Przyczyniają się do poprawy kondycji i sylwetki ciała (działają odchudzająco, dla tych którzy maja zapotrzebowanie utraty wagi), działają pielęgnacyjnie, odstresowująco, relaksująco. Lecznicze właściwości ajurwedyjskich terapii zostały niejednokrotnie potwierdzone medycznie, a spektrum chorób/dolegliwości, które obejmuje uzdrawianie jest bardzo szerokie.

JOGA codzienny początek dnia

Każdego dnia o godzinie 6.30 jest sesja jogi pod okiem doskonałego jogina. Joga dostosowana jest do umiejętności uczestników, trwa 1,5 godziny. Jeżeli będą osoby, które nigdy nie ćwiczyły jogi również nie muszą się obawiać, będą wykonywały ćwiczenia w swoim rytmie i z wskazówkami jogina. Nauka obejmuje ćwiczenia oraz naukę oddychania pranajamą. Wszystkie połączone ze sobą ćwiczenia niesamowicie energetyzują nasz organizm, usprawniają i odciążają kręgosłup, uspokajają skołatane nerwy i pomagają skontaktować się ze swoją duszą.

ananda-lakshmi-kerala-india-doctor-
joga-ananda-lakshmi

Plan dnia

Plan każdego dnia pobytu ustalony jest względem zaleconych masaży, zabiegów, na ogół na terenie ośrodka przebywamy do obiadu, po południu  jest czas wolny przeznaczony na wycieczki.  Spacery po okolicy, wizyty w świątyni hinduskiej lub wyjazdy do Kovalam, Trivandum. Jeśli mamy zabiegi po obiedzie, czas wolny automatycznie jest  zamieniony (do czasu wyznaczonych zabiegów). Czas kolacji jest ruchomy dla osób wyjeżdzających poza teren ośrodka i dostosowany do ich przyjazdu z wycieczek.

6.30-8.00

YOGA

Warto przyjść 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. Zabieramy ze sobą karimatę, wodę oraz inne najpotrzebniejsze przedmioty.

14.00-16.00

OBIAD

8.00-10.00

ŚNIADANIE

19.00-21.00

KOLACJA

Ostatni dzień w Indiach

Wcześnie rano przejazd na lotnisko w Trivandum, aby pokonać biurokrację hinduską potrzebujemy 2 do 3 godzin przed odlotem do Dubaju lub Doha (w zależności od wyboru linii lotniczych).

Po kolacji, w zależności od energii grupy, mogą odbywać się zajęcia relaksacyjne, nocne kąpiele w basenie.

WYCIECZKA DO DUBAJU jeśli wybierzemy opcję z długą przerwą. (jeśli wybierzemy opcję z 1 godzinną przerwą to natychmiast kierujemy się do bramek odlotu do Warszawy)

Jeśli wybierzemy opcję z przerwą w Dubaju, na lotnisku jesteśmy w południe i  mamy 18 godzin przerwy do odlotu do Warszawy.

Po przylocie do Dubaju dla osób chętnych organizujemy wycieczkę do centrum Dubaju, czas przeznaczony na wycieczkę ok. 12 godz. Przewidujemy zwiedzanie starego miasta, złotego suku (rynku),  małych regionalnych sklepików, degustację regionalnego  jedzenia.  Do miasta pojedziemy metrem ok 30min., koszt ok. 20 zł w jedną stronę, na lotnisku możemy wymienić Euro lub Dolary na Dirhamy (1Euro= 4.4 Dirhama). Potrzebujemy kieszonkowe na kawę i ewentualnie pamiątki.

Przelot do Polski.

Kontakt


  +48 605 17 17 64

e-mail kontakt@wyprawadoindii.pl