Ośrodek Ajurwedy

umieszczony jest w najpiękniejszej części południowo-zachodnich  Indii, na Wybrzeżu Malabarskim. Już podczas podróży z lotniska turystów zachwyca orientalna roślinność, wielość kolorów, różnorodność zapachów oraz odgłosy dochodzące z pobliskich świątyń. Europejski standard znika z widoku, a w zamian pojawia się jakże odmienny, magiczny świat. Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat osadzony jest na klifie, z przyjemnym lekkim wiaterkiem powiewającym każdego dnia. Opuszczając nieco wzrok, naszym oczom ukazuje się ocean palm, w którym spokojnie płynie codzienność mieszkańców rybackich wiosek. Ośrodek to 5 willowych domków  oraz 3 pokoje o rodzinnym charakterze i nieco niższym standardzie (ekono rooms). Jedna z willi jest parterowa, natomiast pozostałe domki są dwupoziomowe, co oznacza, że posiadają dwa osobne wejścia i przeznaczone są na zakwaterowanie indywidualnych gości. W każdym z pokoi może być zakwaterowana 1 lub 2 osoby. Z pokoju na piętrze roztacza się piękny widok na morze, pokój na parterze ma bezpośrednie wyjście na ogród.

Ośrodek ajurwedy – wille z widokiem na morze

Wnętrze pomieszczeń zostało zaplanowane w taki sposób, by zapewniało dużo przestrzeni, światła, dopływu świeżego powietrza, dostarczanego wraz z morską bryzą. Kształt budynków jest unikatowy, wynika z budowy w architekturze tzw. Świętej Geometrii (architekturze świętych Pomiarów Ziemi). Wiąże się to z właściwościami wymiarów i proporcji stosowanych w tej architekturze, które przynoszą dobre samopoczucie i uzdrawianie. Wyposażenie wszystkich domków jest w wysokim standardzie.  Domki mają na swoim wyposażeniu mini-sejf, łazienkę z ciepłą i zimną wodą, ajurwedyjski szampon i mydło, suszarka jest dostępna na życzenie. Każdy domek ma obszerny zadaszony taras z widokiem na morze, ze stolikiem i dwoma fotelami przeznaczonymi do błogiego odpoczynku po zabiegach. Pościel, ręczniki, (szlafrok na zabiegi ajurwedyjskie) i inne niezbędne przybory toaletowe są wymieniane codziennie.

Basen i teren rekreacyjny

Na terenie ośrodka jest basen oraz duży drewniany podest do jogi lub innych zajęć, wykonany ze świętego drzewa Neem, które jest znane ze swoich właściwości leczniczych. Dawniej drewno z tego drzewa mogło być stosowane tylko w budowlach świątynnych oraz było wykorzystywane do wyrobu łóżek z przeznaczeniem do zabiegów ajurwedyjskich. Z podestu rozpościera się z przepiękny widok na morze. Ośrodek oferuje również codzienne, poranne zajęcia jogi, medytacji, pranayama (ćwiczenia oddechowe). Malowniczo położony basen ma na swoim wyposażeniu łóżka i parasole plażowe oraz ręczniki basenowe.

medycyna-indie-osrodek ajurwedy

Ośrodek Ajurwedyjski w Kerali

internet i inne informacje o zapleczu technicznym

Na terenie ośrodka można korzystać z internetu bezprzewodowego oraz komputera stacjonarnego (dla gości ośrodka gratis). Jest również biblioteczka, obejmująca swą tematyką relaksujące romansidła, pouczającą ajurwedę, a nade wszystko szeroki wachlarz literatury o tematyce duchowej i rozwoju osobistym. Można także korzystać z takich udogodnień jak pralnia, obsługa turystyczna (organizacja wycieczek), wynajem samochodu i serwis taxi. Na miejscu można wymieniać pieniądze, a także dokonywać transakcji za pomocą kart Visa/Mastercard.

Ośrodek Ajurwedy to miejsce, w którym odpoczywamy.