Prawdziwe Indie

  • przez

Kerala jest prawdziwie wymarzonym regionem w położeniu globalnym świata, na wypoczynek i odnowę biologiczną sił witalnych organizmu. To odwieczne źródło najstarszej wiedzy medycznej – Ayurwedy. Do dziś mieszkańcy Kerali stosują jej zasady, jako że wiedza o niej przechodzi z pokolenia na pokolenie i kieruje ich stylem życia. To miejsce, gdzie ajurweda wciąż egzystuje w swej najczystszej postaci, powstałej przed tysiącami lat.

Nasze Kovalam kiedyś wioska rybacka, dzisiaj mekka ludzi żądnych pięknych plaż w Kerali. Jest to miejsce wprost stworzone do odpoczynku przy pięknej idyllicznej plaży z licznymi świątyniami, obrzędami i ferią indyjskich barw.

Kerala, „God’s Own Country”, w tłumaczeniu „ulubiony kraj samego Boga” czy też „Boski kraj”, to Ziemia należąca do wszystkich religii w jednakowym stopniu, pełna tolerancji i wewnętrznej harmonii. To Ojczyzna Sree Narayana Guru, który  wypowiedział wyznawaną po dziś dzień przez mieszkańców Kerali zasadę „Jedna kasta, jedna religia, jeden Bóg dla wszystkich ludzi”.

Nasza wyprawa do Indii to odkrywanie piękna przyrody i jednego z najbardziej przyjaznych turystom regionów kraju. Kerala jest różnorodna, kolorowa i radosna.

W Kerali odnaleźć możemy piękne plaże, plantacje herbaty, gaje palm kokosowych, liczne kanały rzeczne, kolonialne miasta a nawet wybrać się na safari.

Kovalam miasto położone nad dwiema zatokami z bardzo czystymi plażami i morzem leży zaledwie 9 km od ośrodka Ananda Lakshmi. Przy plaży rozciąga się promenada na końcu której stoi latarnia morska. Nad brzegiem morza znajdziemy restauracje podające świeżutkie owoce morza i ryby. Sklepy z kamieniami i biżuterią oraz oryginalnymi szlami z jedwabiu i pashminy to prawdziwe perełki.

Wioska rybacka i plaża Chowara leży opodal ośrodka Ananda Lakshmi, wstając o świcie mamy szansę zobaczyć rybaków wyruszających w morze w swoich łodziach. Malownicza plaża położona jest u stóp kamiennego klifu, z zjawiskowymi rzeźbami chrześcijańskimi przedstawionymi w dość subiektywny sposób. Nieopodal odwiedzić możemy malowniczą świątynię Shiwy. To wspaniałe miejsce na długie romantyczne spacery nad brzegiem morza.

Kovalam i Goa to miejsca gdzie można spokojnie plażować w bikini bez narażania się na bycie w centrum uwagi, gdyż ogólnie w Indiach niepisaną regułą jest nieeksponowanie ramion i nóg. Hinduski na plaży w Kovalam kąpią się ubrane od stóp do głów.